Kalıcı Makyaj Kursu

Sizi Arayalım

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kaş, dudak ve kirpik diplerine bitkisel ve tek kullanımlık steril iğnelerle, derinin epidermis katmanına uygulanan mikropigmentasyon işlemidir.

Estetik açıdan hoş görünmek ve yüzdeki vurguyu arttırmak için kullanılan makyaj, geçmişten günümüze pek çok kez değişime uğramış güzellik yöntemlerinden biridir. Son yıllarda popüler hale gelmiş olan kalıcı makyaj uygulaması, birçok kadının tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bu yönteme olan talep, kalıcı makyaj uzmanlarına olan ihtiyacı artırmıştır. Bu ihtiyacı karşılayacak nitelikli elemanları yetiştirmek için açılan Kalıcı Makyaj Kursları, kalıcı makyaj tekniğine ait bilinmesi gereken her şeyi teorik ve pratik eğitimlerle kursiyerlerine öğretmektedir.

Kalıcı Makyaj Uzmanlığı mesleki alanda yüksek kazanç elde edebileceğiniz ve her zaman güzel olmayı hedefleyen kadınlarla çalışacağınız bir mesleki değerdir.

El motor becerinizi geliştirebileceğiniz, sanatsal olarak işlem yapabileceğiniz, renklerin geçişlerini öğrenebileceğiniz ve kendi yorumunuzu katabileceğiniz bir alandır.

Kadınların kalıcı makyajı tercih etme nedenlerinden ilki, yoğun tempoda makyaj rutinlerine fazla zaman ayırmadan günlük işlerine daha çok vakit ayırmaktır. Bunun için de yaptırdıkları kalıcı makyajın kaliteli ve estetik olmasını isterler. Kalıcı makyaj, tek kullanımlık iğnelerin deri altına enjekte ettiği doğal ve kokusuz maddelerle yapılır. Eğitimli olmayan birinin bu aletleri kullanmaması gerekir. Bunun için de kalıcı makyaj kurslarında hem Mikropigmentasyon hem de Microblading eğitimleri verilir. Mikropigmentasyon; dövme makinesine benzeyen bir cihaz yardımı ile yapılır. Bu cihazın ucunda bulunan iğneler, seçilen renkleri deri altındaki dokulara işler. Microblading yönteminde ise bu cihaz yerine ucunda özel bir iğne bulunan kalem kullanılır.

Kalıcı makyaj eğitiminde geniş bir eğitim programı kursiyerleri beklemektedir. Kaş anatomisi, kaş şekillendirme, uygulamada kullanılan cihazlar hakkında bilgilendirme micropigment boya kullanımı, göz ve dudak şekilleri, kıl tekniği gibi konular, kalıcı makyaj kursu kapsamında yer alan konulardan yalnızca bazılarıdır. Eğitimlerde son teknoloji ekipmanlar ve cihazlar kullanılmalıdır; böylece son trendleri kaçırmamış bir kalıcı makyaj uzmanı olarak modern bir güzellik merkezinde kariyerinize başlayabilirsiniz.

MEB onaylı sertifika almak ve kendinize “kalıcı makyaj uzmanı” olarak iş bulmak için mutlaka bu kursu tamamlamanız gerekir.

Kalıcı Makyaj Eğitimi Hakkında

Eğitimlerimiz 12 gün sürmektedir.

1.Gün

Teori: Kalıcı makyaj nedir, deri anatomisi, pigmentoloji, kullanılacak malzeme ve hijyen bilgisi, cihaz kullanım bilgisi

2.Gün

Altın oran ve lateks çalışması; kıl tekniği çalışmaları

3.Gün

Lateks Çalışması; kıl tekniği çeşitleri

4.Gün

Lateks Çalışması; pudralama teknikleri, eyeliner ve dudak çalışmaları

5.Gün

Canlı Model; eğitmen tarafından kaş tasarımı ve kıl tekniği çalışması

6.Gün

Canlı Model; öğrenci canlı model çalışması

7.Gün

Canlı Model; pudralama canlı model çalışması

8.Gün

Canlı Model; göz yapısına uygun eyeliner, dipliner, babyliner çalışması

9.Gün

Canlı Model; dudak renklendirme çalışması

10.Gün

Canlı Model; serbest çalışma

11.Gün

Canlı Model; serbest çalışma

12.Gün

Sosyal Medya eğitimi ve mezuniyet

Dolu dolu geçen 12 günlük eğitim serüveninde siz öğrencilerimize uluslararası teknikler öğreterek mezun etmiş olacağız.

Eğitim 102 saat sürmekte ve eğitim sonrasında iki aşamalı olan Milli Eğitim Bakanlığının sınavına giriş yaparak Kalıcı Makyaj Uzmanlık belgesini almaya hak kazanılmaktadır.

Kullanılan Malzemeler Hakkında

Kurum içerisinde verilen eğitimlerimizde kullanılan tüm sarf malzeme ve materyaller kurumumuza aittir. Tek kullanımlık titanyum iğne ve sarf malzemeler kullanılmaktadır.

İş Hayatı Hakkında

Kalıcı Makyaj Uzmanlık Belgesiyle; Güzellik Merkezlerinde, Kliniklerde ve freelance olarak iş hayatına atılmış olacaksınız.

Kalıcı Makyaj Kursuna Kimler Katılabilir?

Kalıcı makyaj kursu içeriği ve kapsamı gereği hem bu alanda hiç bilgisi olmayan ve sıfırdan meslek edinmek isteyenler için; hem de sektörde var olup bu alanda kendisini geliştirmek isteyenler için uygundur.

Bir meslek edinmek ve kalıcı makyaj alanında profesyonel olarak çalışmak isteyenler kurs programına katılabilir, gerekli teorik ve pratik bilgileri edinebilir, kurs sırasında gerçek uygulamalar ve gerçek ekipmanlarla çalışarak kullanımları hakkında bilgi edinebilir ve sonrasında çalışma hayatına başlayabilirler. Diğer bir yandan makyaj yada güzellik alanında farklı bir kolda uzmanlaşmış kişiler, mesleki bilgileri ve uygulama alanlarına bir yenisini katmak için de kursa katılmayı tercih edebilirler.

Kalıcı makyaj konusu klasik makyaj uzmanlığından teknik ve kullanılan malzeme olarak daha farklı bilgiler içerebileceğinden öncesinde mutlaka kapsamlı bir bilgi edinmek mantıklı olacaktır. Uygulama türlerini detaylı şekilde öğrenmek, hangi uygulamanın hangi yaş aralığı ve cilt tipiyle uygun olacağı, kalıcılık süreleri, alerjik reaksiyonlar ve yüz tiplerine uygun seçimlerin yapılabilmesi adına profesyonel bir eğitim almak şarttır.

Kadın-erkek farketmeksizin ilgi duyan ve el yatkınlığı bulunan herkes kalıcı makyaj uzmanlığı kursuna katılım sağlayabilir ve sonrasında çalışma hayatına başlayabilir. Elbette bu alana kişisel olarak ilgi duyuyor olmak da meslekte başarılı olmanın temel şartlarından biridir. Gelişmiş bir estetik duygusu, kapsamlı bir bakış açısı ve sektörü takip etmek için yeterli ilgiye sahip olmak da meslekte ilerlemenin temel şartlarını oluşturmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kursu Fiyatları

Genellikle fiyatlandırmalar kursun eğitim içeriğinde sunduğu kapsam, uygulamalı öğretimin toplam saati, eğitmen kadrosunun yetkinliği ve derslerde tüm öğrencilerle birebir ilgilenebilecek eğitmen kadrosu ve kurs merkezinin deneyimi ve sundukları ile şekillenmektedir. Ancak tüm bu değerleri tatminkar şekilde sağlayan bir kurs programına katılmanız halinde mesleğe başlamadan önce edinmeniz gereken tüm bilgileri edinebilir ve sektörde ilerlemek adına ilk adımı atabilirsiniz.

Neden İzmir Güzellik Kursu?

  • Kaliteli ve donanımlı eğitim kadrosuyla ve yeterli materyallere sahip olan kurum olarak daima hizmet veriyoruz.
  • Eğitim tamamlandıktan sonra, size özel açılan iletişim platformları açık kalarak aklınıza takılan her şeyi sorabileceğiniz bir ağımız bulunmaktadır.
  • Yeterli sayıda sınıf ve malzeme olduğundan işlemleri beklemeden ders gününe uygun ekipmanlar ile uygulamalarınızı yapacağınız alan bulunmaktadır.
  • Eğitime uygun malzeme ve desteğini sağlayan ve yer açmak isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapan yetimiz bulunmaktadır.
  • Öğrenciler için özel hazırlanmış kafeteryası bulunan ve her koşulda öğrencimizi düşündüğümüz bir kurum olduğumuz için bizleri tercih edebilirsiniz.

Eğitim ve içerikler hakkında bilgi almak için 0501 706 71 63 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.